Poradnik domowy

Zabudowa kuchenna – praktyczne podpowiedzi

Na kuchenną zabudowę składają się przede wszystkim meble oraz sprzęt AGD. Niezwykle ważne jest, by odpowiednio przemyśleć każdą decyzję związaną z wyborem poszczególnych elementów zabudowy. Chcemy, by kuchnia była wygodna, funkcjonalna oraz ciekawie się prezentowała. Zatem na jakie elementy szczególnie musimy zwrócić uwagę?

źródło: domideco.pl

źródło: domideco.pl

Pierwsza kwestia dotyczy tego, czy chcemy wybrać sprzęt AGD wolnostojący czy do zabudowy. Coraz powszechniejszym rozwiązaniem jest zabudowanie sprzętu AGD. Ma to wiele zalet – dzięki temu kuchnia jest bardziej uporządkowana, a przede wszystkim bardziej estetyczna. Jeżeli jednak wybieramy taki sprzęt, musimy też pamiętać o pewnych minusach. AGD do zabudowy zazwyczaj jest o wiele mniej pojemne. Dlatego należy dobrze przemyśleć wybór poszczególnych sprzętów, by nagle nie okazało się, że nasza kuchnia nie nadaje się do codziennego użytku.

źródło: ekspertbudowlany.pl

źródło: ekspertbudowlany.pl

Inna sprawa dotyczy również naprawy takiego sprzętu. Zabudowę należy zaplanować tak, by każdy sprzęt można było swobodnie z niej usunąć, bez konieczności demontażu połowy zabudowy.

źródło: dobrzemieszkaj.pl

źródło: dobrzemieszkaj.pl

Kuchnia to miejsce, w którym niezbędne są nam bardzo różne akcesoria. Trzeba się dobrze zastanowić, gdzie je trzymać. Jeżeli na wierzchu, to musimy być w stanie utrzymać je w nienagannym porządku. Jeżeli decydujemy się na relingi kuchenne, to postarajmy się ich nie zagracić, gdyż przestaną być funkcjonalne. Czasami najlepszą opcją jest pochowanie takich akcesoriów do szafek, stosując przy tym różne praktyczne rozwiązania. Unikniemy wtedy wizualnego bałaganu – kuchnia będzie bardziej estetyczna.

Dodaj komentarz