Twoja Uroda

Suche włosy – jakiej pielęgnacji wymagają?

Suche włosy to koszmar niejednej kobiety. Takie włosy źle wyglądają, są sztywne i brak im połysku. Poza tym zdecydowanie trudno jest je ułożyć, gdyż mocno się plączą. Nie są też zdrowe i często szybko się łamią. Włosy suche wymagają zatem szczególnej pielęgnacji. Co zrobić, by znów były mocne, zdrowe i piękne?

źródło: zdrowienatura.blogspot.com

źródło: zdrowienatura.blogspot.com

Na pewno, aby właściwie zadbać o suche włosy, trzeba stosować specjalne kosmetyki. Jakie? Do mycia włosów niezbędny jest szampon przeznaczony do włosów suchych oraz zniszczonych. Ważne jest, by nie nakładać na włosy zbyt dużej ilości szamponu – w przeciwnym razie zostaną obciążone. Takie szampony muszą być bogate w substancje, które będą działały regenerująco, między innymi jedwab czy keratynę.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Oprócz szamponu niezbędna jest również odpowiednia odżywka. Po każdym myciu należy stosować odżywkę nawilżającą, która dostarczy włosom potrzebnych składników. Raz w tygodniu warto również nałożyć mocniejszą odżywkę przeznaczoną typowo do włosów suchych.

Włosy suche należy też osuszać we właściwy sposób – tak, by dodatkowo ich nie wysuszać. Idealnym rozwiązaniem byłoby zatem zrezygnowanie z suszarki. Jeżeli nie ma takiej możliwości, suszmy włosy chłodniejszym powietrzem, utrzymując suszarkę w odpowiedniej odległości od włosów.

źródło: biomedical.pl

źródło: biomedical.pl

Warto też zadbać o dietę, która pomoże wzmocnić przesuszone włosy. W takiej diecie koniecznie muszą znaleźć się produkty bogate w kwasy tłuszczowe, witaminy, cynk, krzem, żelazo oraz magnez. Oprócz naturalnych składników można też zainwestować w specjalne suplementy diety.

Dodaj komentarz