Nauka

Rachunkowość – podbija serca abiturientów

Co roku młodzi ludzie mają dylemat, jaki kierunek studiów wybrać. Każdemu zależy z pewnością na tym, aby uczyć się tego, co przynosić będzie przyjemność oraz ukończyć to co zagwarantuje znalezienie dobrej pracy. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach, oprócz informatyki, nie ma takich możliwości na polskich uczelniach. Można się jednak pomylić, ponieważ jak się okazuje młodzi abiturienci mają możliwości pracy po rachunkowości, robotyce, czy business of technology.

Rachunkowosć popularnym kierunkiem studiów

fot.http://manpoint.nl/default.aspx?SubPageId=1

Każda firma potrzebuje księgowego

Wielu absolwentów rachunkowości zostaje później księgowymi, ponieważ na polskim rynku istnieje tyle firm, czy instytucji, które chcąc nie chcąc muszą rozliczać się i prowadzić księgowość swojej działalności. Jak się okazuje przeciętny księgowy nie ma tak źle, ponieważ dostaje jedną z większych pensji w takiej firmie. Na łódzkie, czy poznańskie realia to sporo. Nic dziwnego, że na rachunkowość w Łodzi, Warszawie, czy Krakowie zapisuje się coraz większa liczba chętnych. Powody są dwa: pierwszy: jedne z lepszych uczelni, drugi: rachunkowość zapewnia zatrudnienie na rynku pracy.

Kierunki ścisłe

Młodzi ludzie wiedzą jakie kierunki mogą im zapewnić pracę. Są to oczywiście kierunki ścisłe, ponieważ w dzisiejszych czasach istnieje wielkie zapotrzebowanie na ludzi, którzy nie są humanistami, a umysłami ścisłymi. Z tego powodu informatyka, czy business of technology zagwarantują młodym ludziom nie tylko pracę, ale również odpowiednie wynagrodzenie.

Dodaj komentarz