Poradnik domowy

Przyjazna wentylacja w łazience

Prawidłowy przepływ powietrza w domu, jest bardzo ważny nie tylko latem, ale i zimą. Odpowiednia wilgotność sprawia, że lepiej się czujemy i odczuwamy większy komfort. Montowanie wentylatorów kanałowych latem, jest czymś bardzo popularnych, jednak warto pamiętać o tym, iż również zimą są one bardzo korzystne.

Wentylacja w łazience

Nie każdy wie, iż tak naprawdę jest ona bardzo przydatna. Konieczne jest zapewnienie doskonałego przewiewu powietrza w łazience, dlatego wiele osób decyduje się na montaż zwykłego wentylatora sufitowego, jednak często wydaje on irytujący hałas. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest skonstruowanie szybu wentylacyjnego, do którego w odległości około metra od kratki wyjściowej montuje się wentylator kanałowy, który posiadał by wyjście bezpośrednio do komina bądź do kratki wyjściowej na zewnątrz budynku.

Po co wentylacja w łazience?

Przede wszystkim po to, aby regularnie usuwać skumulowaną parę wodą, która powstaje w wyniku częstych kąpieli oraz takich czynności jak np. poranna toaleta czy robienie prania. Para taka nie powinna zalegać w pomieszczeniu, bowiem powoduje powstawanie szkodliwego grzyba oraz pleśni na ścianach oraz fugach między kafelkami i płytkami. Odpowiednia wentylacja, zapewnia regularny przepływ powietrza i usuwanie pary wodnej.

Dodaj komentarz