Sport

Przygotowania na stok – co obejmują?

Zima to czas, na który z niecierpliwością czekają miłośnicy sportów zimowych. Na stokach pojawia się wiele osób, które czerpią ogromną radość z takiej formy aktywności fizycznej. Oczywiście zanim pojawimy się na stoku, musimy podjąć odpowiednie przygotowania – i nie chodzi tu tylko o przygotowanie sprzętu. Chodzi również o przygotowanie siebie. Jak to zrobić?

źródło: fitness.sport.pl

źródło: fitness.sport.pl

Bardzo ważne jest, by zadbać o odpowiedni trening, tak by przygotować organizm do zwiększonego wysiłku. Jakie elementy należałoby w takim treningu uwzględnić? Na pewno bardzo ważną rolę odgrywa rozciągająca rozgrzewka, która pozwoli przygotować od wysiłku mięśnie i ścięgna. Następnie należy też przygotować odpowiednie ćwiczenia siłowe oraz pomagające utrzymać równowagę. Z pewnością na początku niezbędny jest trening ogólnorozwojowy, a nie skupiony na konkretnych partiach ciała.

źródło: fit.pl

źródło: fit.pl

Należy wykonywać ćwiczenia, które pozwolą przygotować do pracy takie części ciała jak łydki, uda, mięśnie grzbietu czy brzucha. Wszystkie te mięśnie w czasie jazdy na nartach pracują na zwiększonych obrotach – odpowiadają za stabilizację ciała, sterowanie, skręcanie czy obracanie.

źródło: bieganie.pl

źródło: bieganie.pl

W takim treningu warto zatem uwzględnić jogging oraz gimnastykę. Z pewnością kondycję i wytrzymałość organizmu poprawią też takie ćwiczenia jak jazda na rowerze, bieganie czy pływanie.

A dlaczego jest to tak ważne? Kiedy organizm jest odpowiednio przygotowany zmniejszamy ryzyko doznania jakiś urazów oraz przeciążenia organizmu. Jazda na nartach będzie bezpieczna i przyjemna.

Dodaj komentarz