Poradnik domowy

Pomysł na oryginalne schowki

W małym mieszkaniu największym problemem jest mała ilość miejsca. Dlatego tak ważne jest, by właściwie wykorzystywać każdą dostępną przestrzeń. A to może się wiązać z koniecznością stosowania oryginalnych rozwiązań.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Bardzo ciekawie można wykorzystać przestrzeń, która powstaje, gdy we wnętrzu decydujemy się na podest. Oczywiście nie pojawia się on zbyt często w mieszkaniach, ale jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto się na nią zdecydować. Podest jest rozwiązaniem praktycznym, które wydziela strefy w mieszkaniu. Można na nim urządzić sypialnię, jadalnię czy gabinet. Przestrzeń pod taką podwyższoną podłogą idealnie nadaje się na pojemne szafki. Takie szuflady mogą często pomieścić naprawdę sporo. Można też wykończyć je tak, by były zupełnie niewidoczne – wybierając na fronty szuflad ten sam materiał co na podłodze.

Ciekawie można też przechowywać różne sprzęty w łazience. Jeżeli chcemy, by była elegancka i niezagracona, możemy zdecydować się na szafę wnękową. W takiej szafie z powodzeniem można umieścić pralkę, ale również suszarkę, ręczniki, środki do prania i czyszczenia. Gdy szafa będzie miała eleganckie, przesuwane drzwi, na co dzień całe jej wnętrze będzie ukryte.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

W małej kuchni warto też wybierać praktyczne rozwiązania. Jeżeli nie mieści się w niej normalny stół z krzesłami, warto wybrać zestaw o prostej formie, który mocowany jest do ściany. Kiedy krzesła są potrzebne, wystarczy je rozłożyć. W przeciwny razie przylegają do ściany, nie zajmując miejsca. Jednocześnie będą stanowić ciekawą dekorację ścienną.

Dodaj komentarz