Aranżacje wnętrz

Oświecenie w czterech ścianach

Dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie i przytulnie, po to by chętnie wracać do niego po pracy czy po szkole. Aby tak było, musimy zadbać o jego wystrój. Wiadomo, że duch domu to przede wszyskim ludzie, którzy tworzą dany dom. Dom bowiem to nie miejsce, ale wspólnota kochających się ludzi. Nie należy jednak zapominać, że warstwa zewnętrzna również się liczy, bo wpływa na nas.

Oświetlenie wpływa na nasz nastrój

Klimat miejsca tworzy przede wszystkim oświetlenie. Górne światło jest formalne. Ma funkcje użytkową – daje światło w pomieszczeniu gdy nie chcemy siedzić po ciemku. Kiedy jednak zależy nam na kameralności – zapalamy małe lampki, przy których czytamy lub oglądamy telewizję. Niezależnie od tego, którego światła używamy więcej możemy sięgnąć po oświetlenie LED. Sterniki LED, w które możemy się wyposażyć pozwolą na płynny ruch, który pozwoli nam na zmianę nastroju w pokoju.

led

Światło LED, które można zmieniać

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie taśm ledowych, które można ukryć w zakamarkach domu lub przy wejściach. Gdy chcemy by były oświetlone – włączmy taśmy, w ciągu dnia zostaną ode jednak prawie niezauważone. Jest to pomysł na wieczór, ale można również z niego skorzystać podczas imprez, kiedy chcemy by goście się czuli komfortowo. Ostre światło nie sprzyja przytulności i zwierzeniom, a tym bardziej domowym potańcówkom. Gdy jednak przygasimy światło, a część mieszkania będzie niedoświetlona okaże się , że nasi goście szybciej się zwierzają, wznosza toasty, a przede wszystkim czują swobodniej. Mocne oświetlenie imputuje atmosferę przełuchiowania. Światło LED pomoże nam na regulację oświetlenia, kiedy tylko chcemy.

Dodaj komentarz