Dekoracje domu

Oryginalne płytki do łazienki

Płytki to bardzo ważny element wystroju łazienki. To często one wpływają na to, jaki będzie charakter pomieszczenia. Jednocześnie, płytki są materiałem niezwykle praktycznym, łatwym do utrzymania w czystości oraz trwałym. A jakie płytki możemy wybrać dla swojej łazienki?

Tak naprawdę coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych rozwiązań. W łazience coraz częściej staramy się eksperymentować i szukamy nowych, wyrazistych rozwiązań. A mamy naprawdę sporo możliwości, biorąc pod uwagę fakt, jak różnorodne płytki dostępne są na rynku.

źródło: dekordia.pl

źródło: dekordia.pl

Wyjątkowo ciekawie będzie się prezentować łazienka z płytkami retro, rodem z metra londyńskiego lub paryskiego. Takie płytki mają formę małych cegiełek o fazowanych bokach. Zazwyczaj są białe i mają błyszczącą powierzchnię. Idealnie nadają się zarówno do większych, jak i mniejszych łazienek. Takie płytki najlepiej będą się prezentować w nowoczesnych aranżacjach, a indywidualnego charakteru nabiorą, gdy połączy się je z czarno-białą mozaiką na podłodze. Taka stylowa łazienka z pewnością będzie zachwycać.

źródło: inshapestudio.pl

źródło: inshapestudio.pl

Inne ciekawe rozwiązanie to wykorzystanie płytek zdobionych wzorami geometrycznymi, które często są wypukłe. Bardzo efektownie będą również prezentować się płytki, które stworzą przestrzenne złudzenie optycznie. Takie płytki z efektem 3D to idealne rozwiązanie do małych łazienek, którym doda się głębi.

źródło: dekordia.pl

źródło: dekordia.pl

Oryginalnie będzie się też prezentować łazienka z kolorowymi płytkami tworzącymi patchworkowe układanki. Takie wielobarwne wzory można łączyć z surowszym wykończeniem, na przykład betonem. Efekt będzie powalający.

Dodaj komentarz