Twój Dom

Ogrzewanie – jak zmniejszyć opłaty?

Wraz z przyjściem chłodniejszych dni rozpoczyna się sezon grzewczy. W czasie zimy ogrzewamy nasze domy właściwie bez przerwy. A to oczywiście wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Dlatego warto się zastanowić, co można zrobić, by te opłaty zminimalizować. Oto kilka bardzo praktycznych podpowiedzi.

źródło: biznes.interia.pl

źródło: biznes.interia.pl

Bardzo ważne jest, by minimalizować starty ciepła z mieszkania. Jak to zrobić? Na pewno bardzo ważne jest, by dom był wyposażony w szczelne drzwi i okna. Jeżeli tak nie będzie, będziemy tracić produkowane ciepło i trudno będzie nam ogrzać wnętrza domu. Wtedy z kolei podkręcamy ogrzewanie, a w rezultacie płacimy więcej. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan okien i drzwi.

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

Czasami trzeba będzie usuwać jakieś usterki lub dodatkowo uszczelnić te elementy. Ostatecznością jest ich wymiana na nowe – jednak będzie to inwestycja na lata. Trzeba również rozsądnie wietrzyć mieszkania. Oczywiście dopływ świeżego powietrza jest ważnym. Warto jednak wietrzyć wnętrza kiedy nie są jeszcze bardzo nagrzane, by całego ciepła nie stracić.

źródło: hotfrog.pl

źródło: hotfrog.pl

Na opłaty związane z ogrzewaniem ma też wpływ instalacja grzewcza, a szczególnie posiadany piec. Potrzebny jest nam piec wydajny, który będzie produkował odpowiednią ilość ciepła i szybko nagrzewał pomieszczenia. Jeżeli posiadamy taki piec, to musimy o niego właściwie dbać. Sprawny piec będzie działał lepiej, a my nie będziemy ponosić większych kosztów związanych choćby z nadmiernym zużyciem środka opałowego.

Oczywiście takich zasad jest jeszcze więcej. Pokazuje to jednak, że zaoszczędzenie na ogrzewaniu jest możliwe.

Dodaj komentarz