Aranżacje wnętrz

Jak urządzić romantyczną sypialnię?

Sypialnia ma być miejscem, w którym zupełnie możemy się oderwać od codziennych obowiązków czy problemów. Powinna być przytulna i delikatna, gdyż w takim wnętrzu lepiej będzie się wypoczywać. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest urządzenie romantycznej sypialni – bardzo kobiecej, subtelnej i naturalnej. Jak to zrobić?

źródło: wizjadomu.pl

źródło: wizjadomu.pl

Najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniej kolorystyki. Mamy spore możliwości, dzięki czemu możemy uwzględnić swoje osobiste upodobania. W romantycznej sypialni mogą pojawić się delikatne szarości, odcienie bieli i oczywiście kolory pastelowe. Trzeba przy tym zachować równowagę – sypialnia nie może być zbyt biała, by nie stała się surowa. Warto też unikać bardzo zdecydowanych kontrastów.

źródło: homplex.pl

źródło: homplex.pl

Również wyposażenie musi odpowiadać temu stylowi, a jego najważniejszym elementem jest łóżko. Najlepszym wyborem będzie łóżko kute, które można pomalować w zależności od kolorystyki wnętrza, na przykład na biało. Bardzo ważne jest wykończenie takiego łóżka, czyli jego wezgłowie i nóżki. Czasami można też wybrać proste łóżko i odpowiednio je ozdobić.

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Klimat takiej romantycznej sypialni będą również podkreślać dodatki. Warto zacząć od romantycznej pościeli, która sprawi że łóżko będzie ciekawsze. Pościel powinna być delikatna i urocza. Postawmy na delikatne materiały, pastelowe kolory, kwiatowe wzory i koronkowe ozdoby. Warto też zadbać o dekoracyjne poduchy oraz stylowe narzuty, na przykład kapę z falbanką czy pikowany pled. Do ozdoby nadają się też stylowe ramki, piękne lampki nocne, stojące lustro czy zgrabna toaletka.

Dodaj komentarz