Budownictwo

Jak najlepiej myć okna?

Mycie okien to nieodłączny element porządków w domu. Zwłaszcza, że czyste okna sprawiają iż wnętrze mieszkanie staje się bardziej przytulne. Wpada również przez nie więcej światła. Jednak nie dla każdej z nas jest to miłe i łatwe zajęcie. Większość gospodyń ma też jakieś swoje metody. Jednak każda bierze pod uwagę kilka czynników.

 


Dokładność


Żeby okna rzeczywiście wyglądały dobrze musimy się dostać do wszystkich zakamarków. Dobrze myjemy ramę, wszystkie szczeliny, uszczelki. Są takie miejsca gdzie szczególnie zbiera się brud i kurz. Poza tym czyścimy też dokładnie parapety.
Jak myć?
Wszystkie panie wiedzą, że ważna jest pogoda. Nie może być za zimno ani gorąco.
Zaczynamy od usunięcia kurzu. Myjemy szyby i ramy gorącą wodą. Trzeba to zrobić dokładnie bo po umyciu będzie jeszcze wyraźniej widać każdą plamkę, którą ominiemy. W zależności od osoby myjemy okna szmatką, ręcznikami papierowymi lub gąbką. Przy czym żeby osiągnąć najlepszy efekt trzeba to robić starannie.
Następnie polerujemy szyby. Tutaj możemy skorzystać z całej gamy środków dostępnych w sklepach. Najczęściej wybieramy spryskiwacze. Jednak starsze gospodynie polegają na sprawdzonych domowych sposobach. Można do nich zaliczyć płyn do mycia naczyń, ocet czy sok z cytryny. Im więcej razy będziemy myć tym większej praktyki nabierzemy.
Szczególnie, że są one tak wykonane iż mycie nie jest zbyt uciążliwe. Wybór rożnych firm produkujących okna ma Bydgoszcz. Warto to robić regularnie już od momentu wstawienia okien żeby były zadbane i jak najdłużej wyglądały jak nowe.
 

Dodaj komentarz