Twoje Zdrowie

Implanty zębów – dla kogo są przeznaczone?

Wiele osób ma ogromne problemy z zębami. Często, nawet pomimo odpowiedniego przestrzegania zasad higieny ustnej stan naszych zębów odbiega od tego, czego sami byśmy sobie życzyli. Nasze zęby są nieatrakcyjne, mają brzydki kolor, często się psują i do tego nas bolą. Regularne chodzenie do dentysty z całą pewnością może nam pomóc zaradzić wszystkim tym problemom, ale zdarza się i tak, ze pacjent idzie do stomatologa za późno – a zęba nie da się już uratować.

Co wtedy?

Wiele osób załamuje się, gdy spada na nich diagnoza stomatologa – wyrywanie zęba. Na ogół jest to nieprzyjemny zabieg, który oprócz tego, że nas stresuje, to pozostawia po sobie trwałą krzywdę, jaką jest ubytek w jamie ustnej. Jeżeli jest on z tyłu, to tak naprawdę, można z nim spokojnie żyć. Czasem jednak, niestety, ale konieczne jest wyrwanie zęba z przodu, tam gdzie był on bardzo widoczny podczas uśmiechania czy mówienia.

Wówczas jedynym ratunkiem, który może sprawić, że nasz uśmiech dalej nie będzie nas wstydził, jest zastosowanie implantów. Implanty takie są robione przez protetyka stomatologicznego i montuje je w naszej jamie ustnej dentysta. Na ogół doskonale przypominają prawdziwego zęba, przez co nikt kto nie wie o przebytej przez nas ekstrakcji może nawet nie poznać, że ząb jaki mamy w miejscu ubytku nie jest prawdziwy. Takie implanty są ratunkiem dla niejednego pacjenta, który miał przeprowadzaną ekstrakcję zęba.

Dodaj komentarz