Poradnik domowy

Drewno na podłodze w salonie

Bardzo ważnym elementem wykończenia salonu jest jego podłoga. To jaki materiał wybierzemy wpłynie na wygląd wnętrza, panujący klimat, ale też jego funkcjonalność. Dlatego taką decyzję należy naprawdę dobrze przemyśleć. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów jest drewno. Dlaczego cieszy się ono taką popularnością?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Drewno ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim jest to materiał bardzo trwały i mocny. Taka podłoga staje się inwestycją na lata – oczywiście pod warunkiem, że się o nią właściwie dba. Drewno to również materiał bardzo naturalny i ekologiczny. Jest też niezwykle praktyczny, dzięki temu że współgra z większością materiałów i kolorów. Drewno można bez problemu dobrać właściwie do każdej aranżacji – czy to w stylu klasycznym, nowoczesnym czy romantycznym. Staje się niezwykłą ozdobą salonu, dodaje mu elegancji oraz ciepłego wyrazu.

Oczywiście do wyboru mamy wiele różnych możliwości. Na podłogę możemy wybrać deski drewniane, parkiet lub panele. To, co wybierzemy zależy w dużej mierze od naszych upodobań, możliwości finansowych oraz planowanego wystroju wnętrza. Ale oprócz tego, musimy jeszcze wybrać konkretny rodzaj drewna.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Jakie mamy opcje? Bardzo popularne jest drewno krajowe. Podłogi mogą by wykonane z sosny, świerku, jesionu, buka czy dębu. Równie popularne są gatunki drewna egzotycznego, takie jak bambus, iroko czy tek. Jak dokonać wyboru? Po pierwsze, musimy zastanowić się, które gatunki są najmocniejsze, gdy salon jest bardzo często użytkowany. Po drugie, musimy rozważyć jakie drewno pasuje do aranżacji wnętrza.

Dodaj komentarz